DaMage

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zastavme násilie

Realita dnešnych dní. Svet plný násilia. Mnohokrát neodvodneného násilia a nenávisti.
Zastavme násilie
© DaMage 2005

Preklad: Zastavme násilie a Zastavme beštie medzi nami

Verejne ukázať, že ste proti násiliu resp. proti skupinám, ktoré toto násilie páchaju môže byť dosť nebezpečné. Prečo? Im stačí, že ste iný ako oni aby mali zámienku Vás napadnúť. A ak ukažete, že s nimi nesúhlasite, je to takmer isté.

Udalosti posledného mesiaca ma dosť sklamali. Vražda nevinného človeka, ktorý sa od nich len líšil. "Fašistický" pochod (slovenskej pospolitosti) v mojom meste - Prešove. Aspoň takto to podal jeden lektor z USA na internete.

Tento obrázok som vytvoril ako návrh na jedno moje tričko. No začali ma odhovárať, že mať tam ten preškrtnutý hakový kríž je nebezpečné. Oveľa bezpečnejšie je možno kráčať s hakovým krížom - polícia nebude až taká brutálna.

Kto bude ďalšia obeť? Možno ja, ty... Hocikto, stačí len aby sa líšil od nich. A s tým treba niečo urobiť. Je ťažko povedať presne čo, ale jedno viem isto... násilnou cestou by sme sa stali takými ako sú oni. Tento "boj" bude ťažký a dlhý, teraz len treba, aby ľudia spojili svoje úsilie a našli spôsob ako to vyriešiť, a ak výsledok nepocitíme v našej dobe... tak aspoň pre budúcnosť, aby bola krajšia.


Pohľady do života | stály odkaz

Komentáre

 1. mne
  sa ten navrh velmi paci... ale je na tebe, ci tam ten kriz bude preskrtnuty, nepreskrtnuty, alebo tam vobec nebude - aspon to bude univerzalnejsie
  publikované: | autor: lulla (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. A čo tak...
  ...prevencia namiesto zdĺhavej liečby?
  Pravda!
  Na čo by to bol dobré?
  Veď lepšie je provokatívne tričko, ktoré vyvolá ďalšie konflikty.

  A lektor z U.S.A. by si tiež mohol najprv pozametať pred vlastným prahom.Myslím, že čo sa morálky a ľudských práv týka, tak keby som bol z U.S.A., tak radšej nekritizujem.
  Pokiaľ viem, tak ešte stále nepotrebujeme na školách detektory kovov a žiaci sa nám počas vyučovania navzájom nestrieľajú.
  A čo sa vzťahov medzi rasami týka, asi by som tiež nevyskakoval.
  publikované: | autor: David (e-mail, web, neautorizovaný)
 3. 2 lulla
  to tričko bude nakoniec asi bez toho symbolu.. inač v obrazku su dve chyby, kt. som si nevšimol...
  publikované: | autor: DaMage (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. :))
  ja som kukala na to "beetwen" a som nechapala, az potom mi doslo, ze malo byt "between"
  publikované: | autor: lulla (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. ...
  cavo, prosim ta mam spraveny design, ale nevim, c je dobry, nepohol by si mi pomoct?
  publikované: | autor: flashy (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. Mohol by som vymenovať tie chyby...
  ...ale nemalo by to zmysel, preto s tebou len súhlasím, že sa to naozaj zvrháva, zároveň súhlasím aj s Davidom o tom, že Američania často kritizujú niečo, čo doma oni sami zametajú pod pokrovec.
  publikované: | autor: Gnaag (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. Tony, taká malá poznámka
  v škole som ti to nejak zabudol povedať, ale between sa v angličtine používa v spojení s časom (between 8 and 9 napr.), v tvojom význame by tam malo byť "among us"
  publikované: | autor: b. (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. 2 b.
  chyby su na to aby sa opravovali...
  publikované: | autor: DaMage (e-mail, web, neautorizovaný)
 9. true
  Tiez som nad tym tak rozmyslala. Mam ich provokovat? No potom som si povedala, ze keby sa ma spytali, tak vyjadrim svoj nazor a nebudem sa tvarit, ze som ako oni. A tak xodim oblecena ako sa mi paci a zatial som medzi zivymi. So straxom treba bojovat a nie nechat ho vyhrat. To iste plati aj s neonacionalizmom a mnohymi inymi vecami. Ked ich nechame tak, nic sa nevyriesi. Takto sa aspon pokusime :)
  publikované: | autor: Linki (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014